2,158
edits
No edit summary |
m (→Arthropod) |
||
Line 669: | Line 669: | ||
|- | |- | ||
| [[Feet|Mid-Hindlegs]] | | [[Feet|Mid-Hindlegs]] | ||
|- | |||
| [[Feet|Hindlegs]] | |||
|} | |||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Crab | |||
|- | |||
| ᴍᴏʙɪʟᴇ | |||
(ᴇ.ɢ {{favilink|eyeless crab|ᴇʏᴇʟᴇss ᴄʀᴀʙ}}) | |||
|- | |||
| [[Head]] | |||
|- | |||
| [[Face]] | |||
|- | |||
| [[Back]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Right Arm]] | |||
|- | |||
| [[Hand|Right Pincer]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Left Arm]] | |||
|- | |||
| [[Hand|Left Pincer]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Right Foreleg]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Left Foreleg]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Right Midleg]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Left Midleg]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Right Hindleg]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Left Hindleg]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Right Missile Weapon]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Left Missile Weapon]] | |||
|- | |||
| [[Hands|Pincers]] | |||
|- | |||
| [[Feet|Forelegs]] | |||
|- | |||
| [[Feet|Midlegs]] | |||
|- | |- | ||
| [[Feet|Hindlegs]] | | [[Feet|Hindlegs]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits