532
edits
mNo edit summary |
(Added maghammer effect) |
||
Line 56: | Line 56: | ||
| {{favilink|wrist calc}} | | {{favilink|wrist calc}} | ||
| +30% to [[compute power]] (i.e. +3 normally) {{Code Reference|class = ComputeNode}} | | +30% to [[compute power]] (i.e. +3 normally) {{Code Reference|class = ComputeNode}} | ||
|- | |||
| {{favilink|maghammer}} | |||
| +2 to difficulty of Strength save for latching on {{Code Reference|class = LatchesOn}} | |||
|} | |} | ||