984
edits
(updated for mutation patch) |
No edit summary |
||
Line 38: | Line 38: | ||
== Advancement Table == | == Advancement Table == | ||
<div style="display:flex;flex-wrap:wrap;"> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!rowspan = 2 | Mutation<br>Level | !rowspan = 2 | Mutation<br>Level | ||
Line 170: | Line 175: | ||
|1720 | |1720 | ||
|} | |} | ||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" | |||
!rowspan = 2 | Mutation<br>Level | |||
!rowspan = 2 | Duration | |||
!rowspan = 2 | Forced Movement<br>Save Bonus | |||
!colspan = 2 | Save Target | |||
!colspan = 2 | Max Weight | |||
|- | |||
! Unphased | |||
! Phased | |||
! Unphased | |||
! Phased | |||
|- | |||
| 16 | |||
| 21 rounds | |||
| +21 | |||
| 46 | |||
| 50 | |||
| 1400 | |||
| 1800 | |||
|- | |||
| 17 | |||
| 22 rounds | |||
| +22 | |||
| 48 | |||
| 52 | |||
| 1480 | |||
| 1880 | |||
|- | |||
| 18 | |||
| 23 rounds | |||
| +23 | |||
| 50 | |||
| 54 | |||
| 1560 | |||
| 1960 | |||
|- | |||
| 19 | |||
| 24 rounds | |||
| +24 | |||
| 52 | |||
| 56 | |||
| 1640 | |||
| 2040 | |||
|- | |||
| 20 | |||
| 25 rounds | |||
| +25 | |||
| 54 | |||
| 58 | |||
| 1720 | |||
| 2120 | |||
|- | |||
| 21 | |||
| 26 rounds | |||
| +26 | |||
| 56 | |||
| 60 | |||
| 1800 | |||
| 2200 | |||
|- | |||
| 22 | |||
| 27 rounds | |||
| +27 | |||
| 58 | |||
| 62 | |||
| 1880 | |||
| 2280 | |||
|- | |||
| 23 | |||
| 28 rounds | |||
| +28 | |||
| 60 | |||
| 64 | |||
| 1960 | |||
| 2360 | |||
|- | |||
| 24 | |||
| 29 rounds | |||
| +29 | |||
| 62 | |||
| 66 | |||
| 2040 | |||
| 2440 | |||
|- | |||
| 25 | |||
| 30 rounds | |||
| +30 | |||
| 64 | |||
| 68 | |||
| 2120 | |||
| 2520 | |||
|- | |||
| 26 | |||
| 31 rounds | |||
| +31 | |||
| 66 | |||
| 70 | |||
| 2200 | |||
| 2600 | |||
|- | |||
| 27 | |||
| 32 rounds | |||
| +32 | |||
| 68 | |||
| 72 | |||
| 2280 | |||
| 2680 | |||
|- | |||
| 28 | |||
| 33 rounds | |||
| +33 | |||
| 70 | |||
| 74 | |||
| 2360 | |||
| 2760 | |||
|- | |||
| 29 | |||
| 34 rounds | |||
| +34 | |||
| 72 | |||
| 76 | |||
| 2440 | |||
| 2840 | |||
|- | |||
| 30 | |||
| 35 rounds | |||
| +35 | |||
| 74 | |||
| 78 | |||
| 2520 | |||
| 2920 | |||
|} | |||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
== Advantages & Disadvantages == | == Advantages & Disadvantages == |