Anatomies: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 860: | Line 860: | ||
|- | |- | ||
| [[Tread|Left Tread]] | | [[Tread|Left Tread]] | ||
|} | |||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Hover Robot | |||
|- | |||
| ᴍᴏʙɪʟᴇ | |||
(ᴇ.ɢ. {{favilink|interdictor|ɪɴᴛᴇʀᴅɪᴄᴛᴏʀ}}) | |||
|- | |||
| [[Head|Control Unit]] | |||
|- | |||
| [[Face|Sensor Array]] | |||
|- | |||
| [[Back|Chassis]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Right Armature]] | |||
|- | |||
| [[Hand|Right Manipulator]] | |||
|- | |||
| [[Arm|Left Armature]] | |||
|- | |||
| [[Hand|Left Manipulator]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Right Hardpoint]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Left Hardpoint]] | |||
|- | |||
| [[Feet|Undercarriage]] | |||
|} | |||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Wheel Robot | |||
|- | |||
| ᴍᴏʙɪʟᴇ | |||
(ᴇ.ɢ. {{favilink|galgal|ɢᴀʟɢᴀʟ}}) | |||
|- | |||
| [[Tread|Upper Wheel]] | |||
|- | |||
| [[Face|Inner Upper Eye]] | |||
|- | |||
| [[Face|Outer Upper Eye]] | |||
|- | |||
| [[Tread|Midwheel]] | |||
|- | |||
| [[Face|Inner Mideye]] | |||
|- | |||
| [[Face|Outer Mideye]] | |||
|- | |||
| [[Tread|Lower Wheel]] | |||
|- | |||
| [[Face|Inner Lower Eye]] | |||
|- | |||
| [[Face|Outer Lower Eye]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Right Hardpoint]] | |||
|- | |||
| [[Missile Weapon|Left Hardpoint]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |