984
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 18: | Line 18: | ||
==Advancement Table == | ==Advancement Table == | ||
<div style="display:flex;flex-wrap:wrap;"> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!Mutation Level | !Mutation Level | ||
Line 131: | Line 136: | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
</div> | |||
<div style="margin-right: 2.5em;"> | |||
{| class="wikitable" | |||
!Mutation Level | |||
!Max Quills | |||
!Quill Penetration | |||
!Quill Regen / 10 rounds | |||
!AV Bonus (≥ 50% Quills) | |||
! AV Bonus (< 50% Quills) | |||
|- | |||
|1 | |||
| 300 | |||
|{{PV}}0 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|2 | |||
|380 - 420 | |||
|{{PV}}0 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|3 | |||
|460 - 540 | |||
|{{PV}}1 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|4 | |||
|540 - 660 | |||
|{{PV}}1 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|5 | |||
|620 - 780 | |||
|{{PV}}2 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|6 | |||
|700 - 900 | |||
|{{PV}}2 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|7 | |||
|780 - 1020 | |||
|{{PV}}3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|8 | |||
|860 - 1140 | |||
|{{PV}}3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|9 | |||
|960 - 1260 | |||
|{{PV}}4 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|10 | |||
|1040 - 1380 | |||
|{{PV}}4 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
</div> | |||
</div> | |||
=== Formulas === | === Formulas === |